Front Axle Right
Specifications
| Brake Disc Type | Vented |
| for brake disc thickness | 24 mm |
| for brake disc diameter | 276 mm |
| for brake disc diameter | 294 mm |
| Fitting Position | Front Axle Right |
| Manufacturer Restriction | AKEBONO |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (2 pistons) |
| Brake Caliper Type | Floating Caliper |
| Brake Caliper Piston Diameter | 43 mm |
Shipping Details
| Weight | 3.958 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | Denmark |
€53.73
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns