Front Axle Right
Specifications
| Fitting Position | Front Axle Right |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Material | Grey Cast Iron |
| Supplementary Article/Supplementary Info | without electric motor |
| Brake System | BOSCH |
| paired article number | JBC0483 |
| Piston Diameter | 54 mm |
| Distance of mounting bores | 162 mm |
| for brake disc thickness | 22 mm |
Shipping Details
| Weight | 2.61 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€27.50
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
A.B.S.
ABE
BOSCH
BREMBO
BUDWEG CALIPER
Brake ENGINEERING
CA2467R
CARDONE
384293
ELSTOCK
83-0793
83-0793-000
ESEN SKV
FERODO
FIAT
77364652
9946346
9949346
FTE
2123154
RX549880A0
GIRLING
7111694
HAVAM
BC51357
HELLA
8AC 355 391-061
JURID
694414J
KAWE
343343
LANCIA
77364652
9949346
LAUBER
LPR
PF12202
MAPCO
4029
MAXGEAR
METZGER AUTOTEILE
NK
2123154
NTY
PAGID
76720
QUINTON HAZELL
QBS5110
REMSA
9024672
TEXTAR
38075200
TRISCAN
TRW
UBD
54993
Fit Vehicles
FIAT
23 vehicles
BRAVO
2006 - 2014
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| BRAVO II (198_) 1.6 D Multijet (198AXM1B) | 2008-03 - 2014-12 | 66 | 90 | 1598 | |
| BRAVO II (198_) 1.6 D Multijet (198AXH1B) | 2007-09 - 2014-12 | 77 | 105 | 1598 | |
| BRAVO II (198_) 1.6 D Multijet (198AXL1B) | 2008-03 - 2014-12 | 88 | 120 | 1598 | |
| BRAVO II (198_) 1.9 D Multijet (198AXD1A) | 2006-11 - 2009-12 | 85 | 116 | 1910 | |
| BRAVO II (198_) 1.9 D Multijet (198AXB1A) | 2007-04 - 2014-12 | 88 | 120 | 1910 | |
| BRAVO II (198_) 1.9 D Multijet (198AXE1A) | 2007-04 - 2008-12 | 66 | 90 | 1910 | |
| BRAVO II (198_) 1.4 T-Jet (198AXG1B) | 2007-10 - 2014-12 | 88 | 120 | 1368 |
STILO
2001 - 2008
LANCIA
4 vehicles
DELTA
2008 - 2014
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| DELTA III (844_) 1.4 (844.AXA1A) | 2008-09 - 2014-08 | 88 | 120 | 1368 | |
| DELTA III (844_) 1.4 Bifuel (844.AXA1A) | 2011-07 - 2014-08 | 88 | 120 | 1368 | |
| DELTA III (844_) 1.6 D Multijet (844.AXF11, 844.AXF1A) | 2008-08 - 2014-08 | 85 | 116 | 1598 | |
| DELTA III (844_) 1.6 D Multijet (844.AXC11, 844.AXC1A) | 2008-09 - 2014-08 | 88 | 120 | 1598 |
Alternatives
€92.19
Dispatch on next business day
€64.09
Dispatch on next business day
€26.17
Dispatch on next business day
€28.84
Dispatch on next business day
€31.72
Dispatch on next business day