Specifications
| Material | Aluminium |
| Inlet Diameter | 11.8 mm |
| Outlet Diameter | 8.5 mm |
| Core Length | 495 mm |
| Core Width | 365 mm |
| Core Depth | 16 mm |
Shipping Details
| Weight | 3.467 Kg |
| Weight Volumetric | 20.802 Kg |
| Customs Code | 841590 |
| Country of Origin | China |
€58.44
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns