Dimensions and size
| Height | 52.0 | mm |
| Length | 312.0 | mm |
| Width | 232 | mm |
Specifications
| Filter type | Filter Insert |
| Seal Material | Plastic |
| Packaging length | 23.5 cm |
| Packaging height | 37.50 cm |
| Net Weight | 465 g |
| Packaging width | 5.50 cm |
| Trade Numbers | 76786347 |
Shipping Details
| Weight | 0.56 Kg |
| Weight Volumetric | 1.4 Kg |
| Customs Code | 842131 |
| Country of Origin | Bulgaria |
€12.24
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
LEXUS
TOYOTA
Cross-Reference Numbers
A.L. FILTER
ALA1113
ACDelco
PC3202E
ALCO FILTER
AMC Filter
TA1674
TA1700
BALDWIN
PA4127
BOSCH
CHAMP
AF7938
CHAMPION
CLEAN FILTERS
MA3054
COMLINE
CTY12090
COOPERS
PA7648
CoopersFiaam
PA7648
FIRST LINE
BFA2407
FRAM
AF7938
HENGST FILTER
HOFFER
8200013
JAPKO
JP GROUP
4818601009
QFA0812
WA9625
LEXUS
1780150040
MAGNETI MARELLI
MAPCO
60566
MEAT & DORIA
16013
18299
MECAFILTER
ELP9087
MEYLE
MICRONAIR
AF244
MISFAT
P497
MOTAQUIP
VFA1241
MULLER FILTER
PA3323
NPS
T132A73
PURFLUX
SCT - MANNOL
SB926
SOFIMA
TECNOCAR
A2306
TOYOTA
1780107010
1780130040
1780130080
1780150040
UFI
VIC
A194
Fit Vehicles
LEXUS
4 vehicles
GX
2001 - 2009
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| GX (_J12_) 470 (UZJ120) | 2001-11 - 2009-11 | 175 | 4664 | ||
| GX (_J12_) 470 (UZJ120) | 2001-11 - 2009-11 | 199 | 4664 |
LX
1998 - 2008
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| LX (UZJ100) 470 (UZJ100) | 1998-05 - 2008-03 | 173 | 235 | 4664 | |
| LX (UZJ100) 470 (UZJ100) | 1998-05 - 2008-03 | 170 | 4664 |
TOYOTA
19 vehicles
HILUX
1995 - 2005
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| HILUX VI Pickup (_N1_) 3.4 4WD (RZN140) | 1995-01 - 2005-07 | 140 | 3378 |
LAND
1998 - ...
SEQUOIA
2000 - 2007
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| SEQUOIA (_K3_, _K4_) 4.7 (UCK35_, UCK35L) | 2000-09 - 2007-10 | 175 | 4664 | ||
| SEQUOIA (_K3_, _K4_) 4.7 4WD (UCK45_, UCK45L) | 2000-09 - 2007-10 | 175 | 4664 |
TUNDRA
1999 - 2006
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| TUNDRA Pickup (_K3_, _K4_) 4.7 4WD (UCK31_, UCK41_) | 1999-02 - 2006-10 | 183 | 4664 | ||
| TUNDRA Pickup (_K3_, _K4_) 4.7 4WD (UCK40_, UCK41_) | 1999-02 - 2006-11 | 206 | 4664 | ||
| TUNDRA Pickup (_K3_, _K4_) 4.7 (UCK30_, UCK40_) | 1999-02 - 2006-11 | 206 | 4664 |
Alternatives
€13.59
Dispatch on next business day
€10.13
Dispatch on next business day
€5.60
Dispatch on next business day
€5.14
Dispatch on next business day
€10.54
Dispatch on next business day