No longer deliverable by the manufacturer
Dimensions and size
| Length | 45.3 | mm |
Specifications
| Production Number | 077101 |
| Cylinder Bore | 77 mm |
| Piston Clearance | 0.04 mm |
| Compression Height | 24.9 mm |
| Component Number | 63698 |
| Component Number | 63701 |
| Component Number | 63704 |
| Standard Size | STD |
| Bolt Head Diameter | 19 mm |
| Bolt Length | 53.7 mm |
Shipping Details
| Weight | 0.331 Kg |
| Customs Code | 840991 |
| Country of Origin | Germany |
No longer available