Dimensions and size
| Length | 130.3 | mm |
Specifications
| Production Number | 128056 |
| Cylinder Bore | 128 mm |
| Compression Height | 81.3 mm |
| Recess Depth 1 | 30 mm |
| Valve Pocket Depth 1 | 1.1 mm |
| Recess Diameter | 67.5 mm |
| Component Number | 49535 |
| Component Number | 63294 |
| Component Number | 72771 |
| Standard Size | STD |
| Bolt Head Diameter | 46 mm |
| Bolt Length | 105 mm |
Shipping Details
| Weight | 2.813 Kg |
| Customs Code | 840999 |
| Country of Origin | Germany |
€174.70
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates