Not deliverable
Dimensions and size
| Length | 93.5 | mm |
Specifications
| Production Number | 093063 |
| Cylinder Bore | 93.66 mm |
| Piston Clearance | 0.04 mm |
| Compression Height | 59.5 mm |
| Recess Depth 1 | 16.94 mm |
| Valve Pocket Depth 1 | 0.6 mm |
| Valve Pocket Depth 2 | 0.95 mm |
| Recess Diameter | 46.5 mm |
| Component Number | 42171 |
| Component Number | 42172 |
| Component Number | 42358 |
| Standard Size | STD |
| Bolt Head Diameter | 29 mm |
| Bolt Length | 77 mm |
Shipping Details
| Weight | 3.213 Kg |
| Customs Code | 840999 |
| Country of Origin | Germany |
No longer available