No longer deliverable by the manufacturer
Dimensions and size
| Length | 88,7 mm | mm |
Specifications
| Standard Size | STD |
| Bolt Head Diameter | 29 mm mm |
| Bolt Length | 75 mm mm |
| Component Number | RI1824 |
| Component Number | RI1824 |
| Component Number | RI1824 |
| Quantity | 3 |
| Production Number | 091046 |
| Bore Diameter | 91,12 mm mm |
| Compression Height | 48,7 mm mm |
| Recess Depth 1 | 2,5 mm mm |
| Valve Pocket Depth 1 | 2,3 mm mm |
| Valve Pocket Depth 2 | 2,7 mm mm |
Shipping Details
| Weight | 4.08 Kg |
| Customs Code | 840999 |
| Country of Origin | Germany |
No longer available