No longer deliverable by the manufacturer
Dimensions and size
| Length | 566 | mm |
Specifications
| Wheel-sided joint diameter | 100 mm |
| Transmission-sided joint diameter | 100 mm |
| Bore Diameter | 8.20 mm |
| Number of bores | 6 |
| Bolt Hole Circle Ø | 86 mm |
| Exchange Part |
Shipping Details
| Weight | 6.182 Kg |
| Customs Code | 870850 |
| Country of Origin | Spain |
No longer available
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
AUDI
251501204A
251501204AX
251501204B
251501204BX
DA SILVA
9227T
QUINTON HAZELL
T669
SEAT
251501204A
251501204AX
251501204B
251501204BX
SKF
SKODA
251501204A
251501204AX
251501204B
251501204BX
SPIDAN
VAG
251 501 204 A
251 501 204 AX
251 501 204 B
251 501 204 BX
VW
251501204A
251501204AX
251501204B
251501204BX
Fit Vehicles
VW
21 vehicles
TRANSPORTER
1982 - 1992