Dimensions and size
| Length 2 | 350 | mm |
| Length | 910 | mm |
Specifications
| External Toothing wheel side | 25 |
| External Toothing differential side | 24 |
| Number of Teeth, ABS ring | 29 |
| ABS-Ring Diameter | 99 mm |
| Seal Ring Diameter | 57 mm |
| Wheel-sided joint diameter | 90 mm |
| Transmission-sided joint diameter | 81 mm |
| Braking/Driving Dynamics | for vehicles with ABS |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with bearing |
| Thread Size | M24x1.5 |
| Exchange Part | |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with nut |
Shipping Details
| Weight | 8.505 Kg |
| Customs Code | 870850 |
| Country of Origin | France |
€102.81
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €16.61
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns