No longer deliverable by the manufacturer
Dimensions and size
| Length 2 | 360 | mm |
| Length | 1148 | mm |
Specifications
| External Toothing wheel side | 28 |
| External Toothing differential side | 39 |
| Number of Teeth, ABS ring | 51 |
| ABS-Ring Diameter | 102 mm |
| Seal Ring Diameter | 65 mm |
| Wheel-sided joint diameter | 101 mm |
| Transmission-sided joint diameter | 84 mm |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with bearing |
| Thread Size | M24x1.5 |
| Exchange Part | |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with nut |
Shipping Details
| Weight | 12.23 Kg |
| Customs Code | 870850 |
| Country of Origin | France |
No longer available