Dimensions and size
| Length 2 | 456 | mm |
| Length | 1060 | mm |
Specifications
| External Toothing wheel side | 27 |
| External Toothing differential side | 39 |
| Seal Ring Diameter | 57 mm |
| Wheel-sided joint diameter | 104 mm |
| Transmission-sided joint diameter | 89 mm |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with bearing |
| Thread Size | M22x1.5 |
| Exchange Part | |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with nut |
Shipping Details
| Weight | 11.398 Kg |
| Customs Code | 870850 |
| Country of Origin | Germany |
€203.14
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €16.12
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns