Dimensions and size
| Length | 499 | mm |
Specifications
| External Toothing wheel side | 42 |
| Seal Ring Diameter | 77 mm |
| Wheel-sided joint diameter | 106 mm |
| Transmission-sided joint diameter | 123 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Bore Diameter | 10.50 mm |
| Number of bores | 6 |
| Bolt Hole Circle Ø | 104 mm |
| Exchange Part | |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with screw |
Shipping Details
| Weight | 6.772 Kg |
| Customs Code | 870850 |
| Country of Origin | Germany |
€240.40
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €16.12
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates