No longer deliverable by the manufacturer
Dimensions and size
| Length 2 | 433 | mm |
| Length | 1091 | mm |
Specifications
| External Toothing wheel side | 30 |
| External Toothing differential side | 30 |
| Number of Teeth, ABS ring | 48 |
| ABS-Ring Diameter | 114 mm |
| Seal Ring Diameter | 70 mm |
| Wheel-sided joint diameter | 101 mm |
| Transmission-sided joint diameter | 88 mm |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with bearing |
| Thread Size | M30x1.5 |
| Exchange Part |
Shipping Details
| Weight | 12.052 Kg |
| Customs Code | 870850 |
| Country of Origin | Spain |
No longer available