Specifications
| Alternator Charging Current | 90 A |
| Vehicle Main Current | for vehicles with 12V main current |
| Voltage | 14 V |
| Pulleys | with freewheel belt pulley |
| Belt Pulley Ø | 59 mm |
| Number of ribs | 8 |
| Clamp | M8 B+ |
| Clamp | P-D |
| Plug Type ID | 0200 |
| Bore Diameter 1 | 10 mm |
| Net weight | 6.1 kg |
Shipping Details
| Weight | 6.098 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | Denmark |
€352.93
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €106.77
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates