Specifications
| Rated Power | 3 kW |
| Voltage | 12 V |
| Flange Diameter | 91 mm |
| Number of Teeth | 11 |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Clamp | M10 |
| Plug Type ID | Plug |
| Plug Type ID | 0157 |
| Number of mounting bores | 2 |
| Net weight | 10.52 kg |
Shipping Details
| Weight | 9.077 Kg |
| Customs Code | 851140 |
| Country of Origin | Denmark |