Specifications
| Core Depth | 32 mm |
| Core Length | 620 mm |
| Core Width | 396 mm |
| Radiator type | Mechanically jointed cooling fins |
Shipping Details
| Weight | 3.795 Kg |
| Weight Volumetric | 11.385 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | China |
€47.85
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
FORD
Cross-Reference Numbers
4SEASONS
110.115
AHE
110.115
AVA Clever Choice
FD2319
BEHR HELLA SERVICE
8MK 376 755-281
DENSO
FORD
1103117
1104319
1105821
1671799
1C1H8005GB
1C1H8005GC
1C1H8005GD
1C1H8005GE
4041553
4323785
4331449
4484464
4596701
YC1H8005BB
YC1H8005BC
YC1H8005BD
YC1H8005BE
FRIGAIR
0205.3014
MAHLE
NISSENS
NRF
REACH
1.40.13704.126
VALEO
VAN WEZEL
Fit Vehicles
FORD
21 vehicles
TRANSIT
2000 - 2006
Alternatives
€64.38
Dispatch on next business day
€58.08
Dispatch on next business day
€54.99
dispatch in 28 business days