Specifications
| Core Width | 416 mm |
| Core Depth | 23 mm |
| Core Length | 781 mm |
| Radiator type | Mechanically jointed cooling fins |
Shipping Details
| Weight | 1.233 Kg |
| Weight Volumetric | 3.699 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | China |
€69.89
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
CITROËN/PEUGEOT
Cross-Reference Numbers
4SEASONS
106.182
106.182/A
AHE
106.182
106.182/A
AVA Clever Choice
CN2322
CITROËN/PEUGEOT
1613996180
FRIGAIR
0203.3001
MAHLE
NISSENS
NRF
REACH
1.40.21233.523
VAN WEZEL
09012716
Fit Vehicles
CITROËN
21 vehicles
JUMPER
2015 - 2023
PEUGEOT
17 vehicles
BOXER
2015 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| BOXER Van 2.0 BlueHDi 110 | 2016-03 - 2019-09 | 81 | 110 | 1997 | |
| BOXER Van 2.0 BlueHDi 130 | 2016-03 - 2019-09 | 96 | 130 | 1997 | |
| BOXER Van 2.0 BlueHDi 160 | 2016-03 - 2023-12 | 120 | 163 | 1997 | |
| BOXER Bus 2.0 BlueHDi 110 | 2015-07 - 2019-09 | 81 | 110 | 1997 | |
| BOXER Bus 2.0 BlueHDi 130 | 2015-07 - 2019-09 | 96 | 130 | 1997 | |
| BOXER Bus 2.0 BlueHDi 160 | 2015-07 - 2019-09 | 120 | 163 | 1997 | |
| BOXER Platform/Chassis 2.0 BlueHDi 110 | 2016-03 - 2019-09 | 81 | 110 | 1997 | |
| BOXER Platform/Chassis 2.0 BlueHDi 130 | 2016-03 - 2019-09 | 96 | 130 | 1997 | |
| BOXER Platform/Chassis 2.0 BlueHDi 160 | 2016-03 - 2023-12 | 120 | 163 | 1997 | |
| BOXER Bus 2.2 BlueHDi 140 | 2019-07 - ... | 103 | 2179 | ||
| BOXER Van 2.2 BlueHDi 120 | 2019-07 - 2023-10 | 88 | 2179 | ||
| BOXER Van 2.2 BlueHDi 140 | 2019-07 - ... | 103 | 2179 | ||
| BOXER Van 2.2 BlueHDi 165 | 2019-07 - 2023-10 | 121 | 2179 | ||
| BOXER Bus 2.2 BlueHDi 120 | 2019-07 - 2023-10 | 88 | 2179 | ||
| BOXER Platform/Chassis 2.2 BlueHDi 140 | 2019-08 - 2023-10 | 103 | 2179 | ||
| BOXER Platform/Chassis 2.2 BlueHDi 165 | 2019-08 - 2023-10 | 121 | 2179 | ||
| BOXER Platform/Chassis 2.2 BlueHDi 120 | 2019-08 - 2023-10 | 88 | 2179 |
Alternatives
€88.77
Dispatch on next business day
€82.37
Dispatch on next business day
€110.11
dispatch in 28 business days