Dimensions and size
| Length | 84.6 | mm |
Specifications
| Standard Size | STD |
| Cylinder Bore | 86.00 mm |
| Compression Height | 42.8 mm |
| Bolt Length | 71.0 mm |
| Bolt Head Diameter | 22.0 mm |
| Production Number | 86 V 56 |
| Component Number | 1.R1.75 IF Cr P |
| Component Number | 2. NM 2.0 P |
| Component Number | 3. SSF 4.0 |
| Packaging height | 12.80 cm |
| Net Weight | 694 g |
| Packaging length | 9.5 cm |
| Packaging width | 9.50 cm |
Shipping Details
| Weight | 0.806 Kg |
| Customs Code | 840999 |
| Country of Origin | Spain |
€105.02
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates