Article to be discontinued
Dimensions and size
| Length | 85.1 | mm |
Specifications
| Cylinder Bore | 89.50 mm |
| Compression Height | 47.1 mm |
| Bolt Length | 62.0 mm |
| Bolt Head Diameter | 22.0 mm |
| Production Number | 89 V 44 |
| Component Number | 1. R1.75 IF Cr |
| Component Number | 2. NM 2.0 |
| Component Number | 3. SSF 4.0 |
| Packaging height | 12.80 cm |
| Net Weight | 698 g |
| Packaging length | 9.5 cm |
| Packaging width | 9.50 cm |
Shipping Details
| Weight | 0.76 Kg |
| Customs Code | 840991 |
| Country of Origin | Germany |
No longer available