Specifications
| Voltage | 12 V |
| Rated Power | 2.7 kW |
| Number of Teeth | 10 |
| Flange Diameter | 100 mm |
| Number of mounting bores | 3 |
| Mounting points diameter | 146 mm |
| Bore Diameter 1 | 13.2 mm |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| for flywheel depth | 35 mm |
| Tooth Pitch | 14.1 mm |
| Transmission Type | with reduction gear |
| Packaging height | 18.80 cm |
| Packaging width | 21.50 cm |
| Packaging length | 39.0 cm |
| Net Weight | 6400 g |
Shipping Details
| Weight | 6.916 Kg |
| Customs Code | 851140 |
| Country of Origin | China |
€132.97
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates