Front Axle Left
Specifications
| Fitting Position | Front Axle Left |
| paired article number | 82-0664 |
| Material | Cast Iron |
| Manufacturer Restriction | SUMITOMO |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (2 pistons) |
| for brake disc thickness | 26 mm |
| for brake disc diameter | 290 mm |
| Piston Diameter | 45 mm |
Shipping Details
| Weight | 3.884 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€39.67
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
MITSUBISHI
Cross-Reference Numbers
A.B.S.
APEC
LCA376
BLUE PRINT
ADC44857
ADC44857N
BOSCH
BREMBO
BUDWEG CALIPER
Brake ENGINEERING
CA2275
DELCO REMY
DRI
ELSTOCK
EUROBRAKE
5301213057
FERODO
FTE
HELLA PAGID
JAPANPARTS
JURID
694687J
METZGER AUTOTEILE
MITSUBISHI
MR510537
NIPPARTS
J3215032
NK
PAGID
76501
QUINTON HAZELL
QBS2885
REMSA
9022751
REMY
DC83128
SHAFTEC
BC8835
BC8835R
TEXTAR
38101900
TRISCAN
TRW
BCS751
BHU265
ZIMMERMANN
Fit Vehicles
MITSUBISHI
24 vehicles
PAJERO
2000 - ...
Alternatives
€136.47
Dispatch on next business day
€86.53
Dispatch on next business day
€117.51
Dispatch on next business day
€75.51
dispatch in 2 business days
€32.08
dispatch in 4 business days