Front Axle Left
Specifications
| Fitting Position | Front Axle Left |
| paired article number | 82-0744 |
| Material | Cast Iron |
| Manufacturer Restriction | NISSIN |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| for brake disc thickness | 21 mm |
| for brake disc diameter | 240 mm |
| for brake disc diameter | 258 mm |
| Piston Diameter | 51 mm |
Shipping Details
| Weight | 2.815 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€29.58
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns