behind the axle, Front Axle Left
Specifications
| Fitting Position | Front Axle Left |
| Fitting Position | behind the axle |
| paired article number | 82-1042 |
| Manufacturer Restriction | TRW |
| Brake Caliper Type | Floating Caliper |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| for brake disc thickness | 12 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| for brake disc diameter | 276 mm |
| Piston Diameter | 57 mm |
Shipping Details
| Weight | 2.804 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€32.58
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns