Front Axle Right, in front of axle
Specifications
| Fitting Position | Front Axle Right |
| Fitting Position | in front of axle |
| paired article number | 82-1071 |
| Manufacturer Restriction | NISSIN |
| Brake Caliper Type | Floating Caliper |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| for brake disc thickness | 21 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| for brake disc diameter | 242 mm |
| Piston Diameter | 51 mm |
Shipping Details
| Weight | 2.716 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€32.98
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns