behind the axle, Rear Axle Left
Specifications
| Fitting Position | Rear Axle Left |
| Fitting Position | behind the axle |
| paired article number | 82-1292 |
| Manufacturer Restriction | BOSCH |
| Brake Caliper Type | Floating Caliper |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (2 pistons) |
| Piston Diameter | 45 mm |
| for brake disc thickness | 22 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| for brake disc diameter | 285 mm |
Shipping Details
| Weight | 4.933 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€51.25
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 2 business days
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
MERCEDES-BENZ
VW
Cross-Reference Numbers
BOSCH
0204201996
BREMBO
BUDWEG CALIPER
Brake ENGINEERING
CA2615
CARDONE
385878
DELCO REMY
DC74068
DEPA
ET74068
DRI
4192910
4192910010
EAI
2274061
ELSTOCK
86-1992
86-1992-004
ERA Benelux
BC56026
FTE
GENERAL RICAMBI
ME6269
HELLA
8AC355386-591
MERCEDES-BENZ
0024203483
A0024203483
NK
2147301
PAGID
73475
RE-EX
506-05952
TMI
BR005952
TRISCAN
VW
2D0615423C
sbs
13012147301
Fit Vehicles
MERCEDES-BENZ
42 vehicles
SPRINTER
1995 - ...
VW
23 vehicles
LT
1996 - 2006
Alternatives
€85.19
dispatch in 2 business days
€120.57
dispatch in 28 business days
€196.20
dispatch in 28 business days