behind the axle, Rear Axle Left
Specifications
| Fitting Position | Rear Axle Left |
| Fitting Position | behind the axle |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper with integrated parking brake |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Piston Diameter | 43 mm |
| for brake disc thickness | 22 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| for brake disc diameter | 245 mm |
| Material | Aluminium |
Shipping Details
| Weight | 2.059 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€43.80
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns