behind the axle, Front Axle Left
Specifications
| Fitting Position | Front Axle Left |
| Fitting Position | behind the axle |
| Manufacturer Restriction | LUCAS |
| Brake Caliper Type | Floating Caliper |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (2 pistons) |
| Piston Diameter | 43 mm |
| for brake disc thickness | 26 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| for brake disc diameter | 277 mm |
| Material | Cast Iron |
Shipping Details
| Weight | 3.357 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€36.68
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns