Rear Axle Right, in front of axle
Specifications
| paired article number | 86-2832 |
| Fitting Position | Rear Axle Right |
| Fitting Position | in front of axle |
| Manufacturer Restriction | TRW |
| Brake Caliper Type | Floating Caliper |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Piston Diameter | 38 mm |
| for brake disc thickness | 12 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| for brake disc diameter | 278 mm |
| for brake disc diameter | 305 mm |
| Material | Cast Iron |
| Vehicle Equipment | for vehicles with electric parking brake |
Shipping Details
| Weight | 3.144 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€82.93
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
ABARTH
71797753
77367136
ALFA ROMEO
71797753
77367136
77368720
BUDWEG CALIPER
DRI
FIAT
51934286
52029649
52154687
71797753
77367136
JEEP
51934286
52029649
52150984
52163471
52180339
71797753
77367136
77368720
K68338708AA
NK
RE-EX
506-08177
TMI
BR008177
Fit Vehicles
ABARTH
2 vehicles
500E
2023 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| 500E Hatchback (332_) Scorpionissima | 2023-02 - ... | 114 | |||
| 500E Convertible (332_) Scorpionissima | 2023-02 - ... | 114 |
ALFA ROMEO
5 vehicles
TONALE
2022 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| TONALE (965_) 1.3 Hybrid Q4 | 2022-03 - ... | 206 | 1332 | ||
| TONALE (965_) 1.5 Mild Hybrid | 2022-03 - ... | 96 | 1469 | ||
| TONALE (965_) 1.5 Mild Hybrid | 2022-03 - ... | 118 | 1469 | ||
| TONALE (965_) 1.6 VGT-D | 2022-09 - ... | 96 | 1598 | ||
| TONALE (965_) 1.3 Hybrid Q4 | 2022-03 - ... | 140 | 1332 |
FIAT
17 vehicles
500X
2014 - ...
JEEP
34 vehicles
COMPASS
2016 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.3 | 2020-08 - ... | 110 | 1332 | ||
| COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.6 Multijet | 2021-04 - ... | 96 | 1598 | ||
| COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.3 Hybrid 4x4 | 2021-04 - ... | 140 | 1332 | ||
| COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.5 T4 Hybrid | 2022-03 - ... | 96 | 1469 | ||
| COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.3 Hybrid 4x4 | 2020-04 - ... | 177 | 1332 | ||
| COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.3 | 2020-08 - ... | 96 | 1332 | ||
| COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.4 MultiAir | 2017-03 - ... | 103 | 140 | 1368 | |
| COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.4 MultiAir 4x4 | 2017-03 - ... | 125 | 170 | 1368 | |
| COMPASS (MP, M6, MV, M7) 1.6 CRD | 2017-03 - ... | 88 | 120 | 1598 | |
| COMPASS (MP, M6, MV, M7) 2.0 CRD 4x4 | 2016-12 - ... | 125 | 170 | 1956 | |
| COMPASS (MP, M6, MV, M7) 2.0 CRD 4x4 | 2017-03 - ... | 103 | 140 | 1956 |
RENEGADE
2014 - ...
Alternatives
€122.97
Dispatch on next business day
€131.29
Dispatch on next business day
€200.14
Dispatch on next business day
€71.10
Dispatch on next business day
€217.67
dispatch in 28 business days