Rear Axle
Dimensions and size
| Centering Diameter | 55.2 | mm |
Specifications
| Fitting Position | Rear Axle |
| Inner brake drum height | 50 mm |
| Outer brake drum diameter | 234 mm |
| Bolt Hole Circle Ø | 100 mm |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with wheel hub |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | without wheel bearing |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | without wheel studs |
| Number of Holes | 4 |
| max. brake drum reboring dimension | 204.5 mm |
| Inner brake drum diameter | 203 mm |
| Total brake drum height | 86 mm |
Shipping Details
| Weight | 5.385 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€30.48
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates