Rear Axle
Specifications
| Fitting Position | Rear Axle |
| Outer brake drum diameter | 309 mm |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | without wheel bearing |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | without wheel hub |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | without wheel studs |
| Number of Holes | 5 |
| max. brake drum reboring dimension | 251.5 mm |
| Inner brake drum diameter | 250 mm |
| Bolt Hole Circle Ø | 140 mm |
| Total brake drum height | 90 mm |
| Inner brake drum height | 58 mm |
Shipping Details
| Weight | 9.594 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€38.42
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns