Specifications
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with dryer |
| Material | Aluminium |
| Refrigerant | R 134a |
| Inlet Diameter | 15.3 mm |
| Outlet Diameter | 13.7 mm |
| Core Depth | 16 mm |
| Core Width | 392 mm |
| Core Length | 675 mm |
Shipping Details
| Weight | 3.811 Kg |
| Weight Volumetric | 22.866 Kg |
| Customs Code | 841590 |
| Country of Origin | China |
€58.80
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
4SEASONS
43108
AKS DASIS
042009N
AUTO AIR GLOUCESTER
169964
AVA Clever Choice
DELPHI
DENSO
FRIGAIR
08103039
HELLA
JDEUS
730M52
NISSENS
NRF
VALEO
VAN WEZEL
VW
7H0820411B
7H0820411BC
7H0820411C
7H0820411D
7H0820411E
Fit Vehicles
VW
61 vehicles
CALIFORNIA
2007 - 2015
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 1.9 TDI | 2007-05 - 2009-11 | 63 | 1896 | ||
| CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 1.9 TDI | 2007-05 - 2009-11 | 77 | 1896 | ||
| CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.5 TDI | 2007-05 - 2009-11 | 96 | 2461 | ||
| CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.5 TDI | 2007-05 - 2009-11 | 128 | 2461 | ||
| CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.5 TDI 4motion | 2007-05 - 2009-11 | 96 | 2461 | ||
| CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.5 TDI 4motion | 2007-05 - 2009-11 | 128 | 2461 | ||
| CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 1.9 TDI | 2007-05 - 2009-11 | 75 | 1896 | ||
| CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.5 TDi | 2007-05 - 2009-11 | 120 | 2461 | ||
| CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TSI | 2011-05 - 2015-08 | 150 | 1984 | ||
| CALIFORNIA T5 Camper (7EC, 7EF, 7EG, 7HF, 7HC) 2.0 TSI 4motion | 2011-07 - 2015-08 | 150 | 1984 |
MULTIVAN
2003 - 2015
TRANSPORTER
2003 - 2015
Alternatives
€74.34
Dispatch on next business day
€78.67
Dispatch on next business day
€113.99
Dispatch on next business day
€97.99
Dispatch on next business day
€92.17
Dispatch on next business day