No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
H5 021
Specifications
| Overall Length | 160 mm |
| Fitting Depth | 31 mm |
| Thread Size | M10x1.25 |
| Spanner Size | 12 |
| Cone Pitch | 119 |
| Voltage | 11 V |
| Connector type | M4 |
| Tightening torque from | 15 Nm |
| Tightening torque to | 18 Nm |
| Article number of recommended accessories | 0873012 |
Shipping Details
| Weight | 0.07 Kg |
| Customs Code | 851180 |
| Country of Origin | Germany |
No longer available