This set has four pads so you will need only one product to replace pads on the entire axle.
Dimensions and size
| Height | 67.9 | mm |
| Thickness | 17.9 | mm |
| Width | 144.1 | mm |
Specifications
| Wear Warning Contact | with acoustic wear warning |
| Number of wear indicators | 4 per axle |
| WVA Number | 24892 |
| Brake System | Akebono |
| Article number of recommended accessories | MBA1622 |
| Packaging length | 17 cm |
| Packaging width | 12 cm |
| Packaging height | 8.3 cm |
| Trade Numbers | 24892, 24893, 7451D571 |
Shipping Details
| Weight | 1.855 Kg |
| Customs Code | 870830 |
€27.78
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates