Dimensions and size
| Length | 208 | mm |
| Outer Diameter | 138 | mm |
Specifications
| Spring Design | Mini Block |
| Spring Design | Coil spring with inconstant wire diameter |
| Guarantee | 5 years warranty |
| Inner Diameter 1 | 38 mm |
| Inner Diameter 2 | 44 mm |
| Wire Diameter | 12 mm |
| Number of coils | 5.8 |
| Weight | 2.500 kg |
| Packaging length | 40.6 cm |
| Packaging width | 16.7 cm |
| Packaging height | 16.8 cm |
Shipping Details
| Weight | 2.258 Kg |
| Customs Code | 732020 |
| Country of Origin | Belgium |
€29.35
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates