Dimensions and size
| Length | 330 | mm |
| Outer Diameter | 124 | mm |
Specifications
| Guarantee | 5 years warranty |
| Inner Diameter 2 | 60 mm |
| Wire Diameter | 11.6 mm |
| Number of coils | 6.3 |
| Weight | 2.800 kg |
| Packaging length | 41.5 cm |
| Packaging width | 15.4 cm |
| Packaging height | 15 cm |
Shipping Details
| Weight | 2.589 Kg |
| Customs Code | 732020 |
| Country of Origin | United Kingdom |
€30.65
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates