Article to be discontinued
Product has been replaced by:
SE3625
Dimensions and size
| Length | 403 | mm |
| Outer Diameter | 143 | mm |
Specifications
| Guarantee | 5 years warranty |
| Inner Diameter 1 | 82 mm |
| Inner Diameter 2 | 85 mm |
| Wire Diameter | 12 mm |
| Number of coils | 6.4 |
| Weight | 2.400 kg |
| Packaging length | 41.5 cm |
| Packaging width | 15.1 cm |
| Packaging height | 15.2 cm |
Shipping Details
| Weight | 2.267 Kg |
| Customs Code | 732020 |
| Country of Origin | Belgium |
No longer available