Dimensions and size
| Length | 304 | mm |
| Outer Diameter | 127 | mm |
Specifications
| Spring Design | Coil Spring |
| Guarantee | 5 years warranty |
| Outer Diameter 1 | 71 mm |
| Outer Diameter 2 | 88 mm |
| Wire Diameter | 13 mm |
| Number of coils | 6.1 |
| Weight | 2.15 kg |
| Packaging length | 41.2 cm |
| Packaging width | 16.6 cm |
| Packaging height | 16.8 cm |
Shipping Details
| Weight | 2.108 Kg |
| Customs Code | 732020 |
| Country of Origin | Belgium |
€27.76
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns