Dimensions and size
| Length | 430 | mm |
| Outer Diameter | 116 | mm |
Specifications
| Spring Design | Coil Spring |
| Guarantee | 5 years warranty |
| Inner Diameter 1 | 59 mm |
| Inner Diameter 2 | 90 mm |
| Wire Diameter | 12.8 mm |
| Number of coils | 8.3 |
| Weight | 2.579 kg |
| Packaging length | 56.5 cm |
| Packaging width | 18 cm |
| Packaging height | 18 cm |
Shipping Details
| Weight | 2.729 Kg |
| Customs Code | 732020 |
| Country of Origin | Netherlands |
€31.89
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns