Dimensions and size
| Inner Diameter | 12.4 | mm |
| Outer Diameter | 70.5 | mm |
| Width | 66 | mm |
Specifications
| Control/Trailing Arm Type | Control Arm |
| Required quantity | 2 |
| Mounting Type | Rubber-Metal Mount |
| Weight | 0.250 kg |
| Packaging length | 11 cm |
| Packaging width | 6 cm |
| Packaging height | 6 cm |
Shipping Details
| Weight | 0.25 Kg |
| Customs Code | 401699 |
| Country of Origin | Belgium |
€7.03
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
ALFA ROMEO
51810664
51810665
BORG & BECK
BSK7050
DELPHI
FAI AutoParts
FIAT
51810664
51810665
51885660
51885735
51885737
FIRST LINE
FSK7050
FSK7824
LANCIA
51810664
51810665
MEYLE
MOOG
OCAP
1215970
OPEL
352537
352538
51885735
RTS
SIDEM
819669
SPIDAN
411870
412210
TALOSA
57-08433
VAUXHALL
352537
352538
51885735
Fit Vehicles
FIAT
45 vehicles
500L
2012 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| 500L (351_, 352_) 0.9 Natural Power (199LYC1B) | 2017-04 - ... | 59 | 80 | 875 | |
| 500L (351_, 352_) 1.4 (199LYB1B) | 2012-09 - ... | 70 | 95 | 1368 | |
| 500L (351_, 352_) 1.3 D Multijet (199.LYM11, 199.LYM1A) | 2014-06 - ... | 70 | 95 | 1248 | |
| 500L (351_, 352_) 1.4 (199LYF1B) | 2013-10 - ... | 88 | 120 | 1368 | |
| 500L (351_, 352_) 0.9 Natural Power (199LYC1B) | 2013-03 - ... | 63 | 86 | 875 | |
| 500L (351_, 352_) 1.4 LPG (199LYF1B) | 2014-02 - ... | 88 | 120 | 1368 | |
| 500L (351_, 352_) 1.3 D Multijet (199LXY1A, 199LXY11) | 2012-09 - ... | 62 | 84 | 1248 | |
| 500L (351_, 352_) 0.9 (199LYC1B) | 2012-09 - ... | 77 | 105 | 875 | |
| 500L (351_, 352_) 1.6 D Multijet (199LYD1B) | 2012-09 - 2018-05 | 77 | 105 | 1598 | |
| 500L (351_, 352_) 1.6 D Multijet (199LYE1B) | 2013-09 - ... | 88 | 120 | 1598 |
DOBLO
2010 - ...
OPEL
22 vehicles
COMBO
2012 - ...
Alternatives
€6.55
Dispatch on next business day
€7.59
Dispatch on next business day
€8.04
Dispatch on next business day
€7.85
Dispatch on next business day
€5.79
Dispatch on next business day