Dimensions and size
| Height | 52.2 | mm |
| Inner Diameter | 12.1 | mm |
| Outer Diameter | 34 | mm |
Specifications
| Control/Trailing Arm Type | Control Arm |
| Required quantity | 2 |
| Mounting Type | Rubber-Metal Mount |
| Weight | 0.210 kg |
| Packaging length | 11 cm |
| Packaging width | 6 cm |
| Packaging height | 6 cm |
Shipping Details
| Weight | 0.21 Kg |
| Customs Code | 401699 |
| Country of Origin | Belgium |
€6.53
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
FIAT
LANCIA
Cross-Reference Numbers
FIAT
51928536/527
LANCIA
51928536/527
MEYLE
MOOG
SIDEM
875602
SPIDAN
411949
Fit Vehicles
FIAT
29 vehicles
PANDA
2012 - ...
LANCIA
8 vehicles
YPSILON
2011 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| YPSILON (312_) 0.9 TwinAir (312.PXG11, 312.PXG1A, 312.YXG11, 312.YXG1A) | 2011-05 - 2018-12 | 63 | 86 | 875 | |
| YPSILON (312_) 1.0 Mild Hybrid (312) | 2020-03 - ... | 51 | 999 | ||
| YPSILON (312_) 1.2 Bi-fuel (312.YXA1A) | 2011-05 - ... | 51 | 69 | 1242 | |
| YPSILON (312_) 0.9 TwinAir (312.YXN11, 312.YXN1A) | 2013-12 - 2018-12 | 59 | 80 | 875 | |
| YPSILON (312_) 1.2 (312.PXA1A, 312.YXA1A) | 2011-05 - 2021-12 | 51 | 69 | 1242 | |
| YPSILON (312_) 1.2 Bi-fuel (312.YXA1A) | 2011-05 - ... | 49 | 67 | 1242 | |
| YPSILON (312_) 1.3 D Multijet (312.YXE1A, 312.YXU1A) | 2011-05 - 2018-08 | 70 | 95 | 1248 | |
| YPSILON (312_) 0.9 CNG (312.YXG1A) | 2011-05 - ... | 63 | 86 | 875 |
Alternatives
€3.44
Dispatch on next business day
€4.04
Dispatch on next business day