Dimensions and size
| Inner Diameter | 14 | mm |
| Outer Diameter | 37 | mm |
| Width | 45 | mm |
Specifications
| Control/Trailing Arm Type | Control Arm |
| Required quantity | 4 |
| Mounting Type | Rubber-Metal Mount |
| Weight | 0.180 kg |
| Packaging length | 11 cm |
| Packaging width | 6 cm |
| Packaging height | 6 cm |
Shipping Details
| Weight | 0.18 Kg |
| Customs Code | 401699 |
| Country of Origin | Belgium |
€5.01
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
DACIA
RENAULT
Cross-Reference Numbers
DACIA
545006542R
545016746R
FEBI BILSTEIN
MONROE
L25823
MOOG
NK
OCAP
1216020
RENAULT
545006542R
545016746R
RTS
SIDEM
805640
SPIDAN
411898
TALOSA
57-08617
Fit Vehicles
DACIA
49 vehicles
DUSTER
1984 - ...
RENAULT
8 vehicles
DUSTER
2011 - 2024
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| DUSTER (HS_) 2.0 4x4 | 2012-02 - 2018-01 | 99 | 1998 | ||
| DUSTER (HS_) 2.0 | 2012-02 - 2018-01 | 98 | 1998 | ||
| DUSTER (HS_) 1.6 16V (HSAT) | 2011-06 - 2015-05 | 75 | 1598 | ||
| DUSTER (HS_) 1.6 16V 4x4 | 2011-06 - 2015-05 | 75 | 1598 | ||
| DUSTER (HM_) 1.5 dCi 110 4x4 (HMAB) | 2018-01 - 2024-07 | 80 | 1461 | ||
| DUSTER (HM_) 1.5 dCi 110 (HMAB) | 2018-01 - 2024-07 | 80 | 1461 | ||
| DUSTER (HS_) 1.5 dCi 4x4 | 2011-06 - 2018-01 | 66 | 1461 | ||
| DUSTER (HS_) 2.0 4x4 | 2011-10 - 2018-01 | 105 | 1998 |
Alternatives
€5.89
Dispatch on next business day
€4.62
Dispatch on next business day
€5.44
Dispatch on next business day
€6.44
dispatch in 28 business days