Article to be discontinued
Dimensions and size
| Length | 315 | mm |
Specifications
| Stroke | 100 mm |
| Extention Force | 465 N |
| Weight | 0.211 kg |
| Cylinder Bore | 18.5 mm |
| Standpipe Diameter | 8 mm |
| Packaging length | 37.5 cm |
| Packaging width | 3 cm |
| Packaging height | 3 cm |
Shipping Details
| Weight | 0.213 Kg |
| Weight Volumetric | 0.426 Kg |
| Customs Code | 870829 |
| Country of Origin | Poland |
No longer available