No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
G1308
Dimensions and size
| Length 1 | 335 | mm |
| Length 2 | 555 | mm |
Specifications
| Shock Absorber Type | Gas Pressure |
| Shock Absorber Design | Telescopic Shock Absorber |
| Shock Absorber Mounting Type | Bottom eye |
| Shock Absorber Mounting Type | Top pin |
| Shock Absorber System | Twin-Tube |
| Guarantee | 5 years warranty with accessories when replaced in pairs |
| Article number of recommended accessories | MK006 |
| Weight | 1.700 kg |
| Packaging length | 50.5 cm |
| Packaging width | 6.4 cm |
| Packaging height | 6.4 cm |
Shipping Details
| Weight | 1.71 Kg |
| Customs Code | 870880 |
| Country of Origin | Belgium |
No longer available