No longer deliverable by the manufacturer
Specifications
| Weight | 0.300 kg |
| Required quantity | 2 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size 2 | M10X1 |
| External Thread | 14x1 mm |
| Packaging length | 9 cm |
| Packaging width | 6.5 cm |
| Packaging height | 14 cm |
Shipping Details
| Weight | 0.292 Kg |
| Customs Code | 870894 |
| Country of Origin | Belgium |
No longer available
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
ALFA ROMEO
Cross-Reference Numbers
ALFA ROMEO
193583600001
193583600002
510615
510986
60501539
60501540
60535946
AYD
9100922
BENDIX
040611B
831604B
BORG & BECK
BTR4062
DELPHI
DITAS
A2-1398
FIAT
193583600002
FIRST LINE
FTR4062
KAGER
43-0021
LANCIA
193583600002
METZGER AUTOTEILE
54000608
MGA
DR5111
MOOG
NK
OCAP
OPTIMAL
QUINTON HAZELL
QR1545S
QR2706S
RTS
RUVILLE
SASIC
SPIDAN
45026
TALOSA
42-00150
TRW
sbs
19065031001
Fit Vehicles
ALFA ROMEO
92 vehicles
33
1983 - 1994
ALFASUD
1972 - 1989
ARNA
1983 - 1986
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| ARNA (920_) 1.5 (920A2B) | 1985-01 - 1986-12 | 70 | 1490 | ||
| ARNA (920_) 1.2 (920AC, 920AA) | 1983-03 - 1986-12 | 46 | 63 | 1186 | |
| ARNA (920_) 1.2 (920.AA) | 1985-01 - 1986-12 | 44 | 60 | 1186 | |
| ARNA (920_) 1.2 (920.AB, 920.AC) | 1985-01 - 1986-12 | 50 | 68 | 1186 | |
| ARNA (920_) 1.3 TI (920.A1B) | 1983-03 - 1986-12 | 63 | 86 | 1351 |
Alternatives
€10.01
Dispatch on next business day
€6.42
dispatch in 28 business days