No longer deliverable by the manufacturer
Specifications
| Weight | 0.460 kg |
| Thread Size 2 | M12X1.5 |
| paired article number | L17123 |
| Packaging length | 14.5 cm |
| Packaging width | 9.5 cm |
| Packaging height | 5 cm |
Shipping Details
| Weight | 0.431 Kg |
| Customs Code | 870894 |
| Country of Origin | Belgium |
No longer available
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
4U Autoparts
A74243
4u
LR-A-74243
A.B.S.
APEC
AST6062
ASHIKA
ASMETAL
17LR0500
AYD
9102480
AYWIPARTS
AW1310422LR
BBR Automotive
001-10-29353
BENDIX
040473B
BGA
SR4201
BIRTH
TS3066
BLUE PRINT
BORG & BECK
BTR4918
COMLINE
CTR2077
CORTECO
DELPHI
DITAS
A3-3377
DYS
22-20845
ETS
12.TR.300
FAI AutoParts
FEBI BILSTEIN
FIRST LINE
FTR4918
FLENNOR
FL0085-B
FORMPART
1701006
FRAP
F3259
G.U.D.
GSP201451
GSP
JAPANPARTS
JAPKO
KAGER
43-0153
KAWE
8500 17124
LAND ROVER
QFS000010
QFS100060
STC1871
LEMFÖRDER
LYNXAUTO
C4335LR
MANDO
MTG055072
MAPCO
51678
MASTER-SPORT GERMANY
27205-PCS-MS
27205-SET-MS
MDR
MTR-8L10
MEYLE
MGA
DR7434
MOOG
MOTAQUIP
VTR913
NK
OCAP
0193066
OPEN PARTS
SSE1119.11
OPTIMAL
PEMEBLA
JAPTI-L010
PEX
12.01.187
QH Benelux
QR5303S
QUINTON HAZELL
QR5303S
RIW
LR2003
ROVER
QFS000010
QFS100060
STC1871
RTS
RUVILLE
SIDEM
SKF
SPIDAN
44072
57635
STELLOX
51-00646-SX
51-00786A-SX
SWAG
Schaeffler FAG
TALOSA
42-07050
TEKNOROT
LA-111
TRISCAN
TRW
VEMA
22425
Fit Vehicles
LAND ROVER
5 vehicles
RANGE
1994 - 2002
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| RANGE ROVER II (P38A) 3.9 4x4 | 1994-07 - 2002-03 | 140 | 190 | 3947 | |
| RANGE ROVER II (P38A) 4.6 4x4 | 1998-06 - 2002-03 | 160 | 218 | 4554 | |
| RANGE ROVER II (P38A) 4.6 4x4 | 1994-07 - 2002-03 | 165 | 224 | 4553 | |
| RANGE ROVER II (P38A) 4.0 4x4 | 1995-01 - 2002-03 | 136 | 185 | 3947 | |
| RANGE ROVER II (P38A) 2.5 D 4x4 | 1994-07 - 2002-03 | 100 | 136 | 2497 |
Alternatives
€10.06
Dispatch on next business day
€11.87
Dispatch on next business day
€10.20
Dispatch on next business day
€6.82
Dispatch on next business day
€17.84
Dispatch on next business day