Specifications
| Weight | 0.696 kg |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Internal Thread | 14x1,5 mm |
| paired article number | L23141 |
| Packaging length | 32 cm |
| Packaging width | 8 cm |
| Packaging height | 7.5 cm |
Shipping Details
| Weight | 0.792 Kg |
| Customs Code | 870894 |
| Country of Origin | Germany |
€16.60
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
MERCEDES-BENZ
Cross-Reference Numbers
4U Autoparts
A11768
A.B.S.
ACEMARK
206251
AYD
9111071
BBR Automotive
001-10-17766
BGA
SR5648
SR9828
BORG & BECK
BTR5686
BSG
BSG 60-310-088
CORTECO
CTE
CTE21004L
DELPHI
DYS
22-21556
ETS
15.TR.492
FEBI BILSTEIN
FIRST LINE
FTR5686
FORMPART
1902050
FRAP
F4053
JP GROUP
1344606070
KAMOKA
KAWE
8500 23142
LEMFÖRDER
MAGNETI MARELLI
MAPCO
54837
MERCEDES-BENZ
2043301903
METZGER AUTOTEILE
MEYLE
MGA
DR8042
MOOG
NK
5033377
OCAP
0296499
OPTIMAL
OSSCA
33708
PATRON
PS1283L
QUINTON HAZELL
QR4062S
RIW
ME2045
ME2046
SIDEM
49630
STELLOX
51-98103-SX
51-98103A-SX
SWAG
Schaeffler FAG
TALOSA
42-07896
TEKNOROT
M-352
TOPRAN
TRISCAN
VAICO
WXQP
161621
Fit Vehicles
MERCEDES-BENZ
21 vehicles
GLK-CLASS
2008 - 2015
Alternatives
€20.16
Dispatch on next business day
€17.97
Dispatch on next business day
€17.41
Dispatch on next business day
€33.71
Dispatch on next business day
€12.91
Dispatch on next business day