No longer deliverable by the manufacturer
Specifications
| Weight | 0.400 kg |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size 2 | M12X1.25 |
| External Thread | 16x1,5 mm |
| Packaging length | 14.5 cm |
| Packaging width | 9.5 cm |
| Packaging height | 5 cm |
Shipping Details
| Weight | 0.371 Kg |
| Customs Code | 870894 |
| Country of Origin | Belgium |
No longer available
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
BENDIX
831970B
BORG & BECK
BTR4355
DELPHI
FIRST LINE
FTR4355
LEMFÖRDER
MAPCO
49562
METZGER AUTOTEILE
MEYLE
MOOG
NK
OCAP
0183620
OPTIMAL
QUINTON HAZELL
QR9312S
RTS
RUVILLE
SIDEM
77033
SPIDAN
45291
SUZUKI
4881060A00
4881077E00
4881081A01
4881083300
48810A60A00
SWAG
TRW
Fit Vehicles
SUZUKI
42 vehicles
SAMURAI
1984 - 2004
SJ410
1981 - 1991
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| SJ410 1.0 (SJ410) | 1981-09 - 1988-12 | 33 | 45 | 970 | |
| SJ410 Cabrio (OS) 1.0 (SJ410) | 1981-09 - 1991-07 | 33 | 45 | 970 |
SJ413
1984 - 1990
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| SJ413 Open Off-Road Vehicle (OS) 1.3 (SJ413) | 1985-01 - 1985-12 | 47 | 1324 | ||
| SJ413 (OS) 1.3 (SJ413) | 1986-08 - 1990-08 | 44 | 60 | 1324 | |
| SJ413 (OS) 1.3 (SJ413) | 1984-09 - 1990-08 | 47 | 64 | 1324 |
VITARA
1988 - 2005
Alternatives
€7.35
Dispatch on next business day
€7.92
Dispatch on next business day
€8.23
Dispatch on next business day
€7.75
Dispatch on next business day
€6.88
Dispatch on next business day