No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
5939
Specifications
| Glow Plug Design | Metal glow plug |
| Voltage | 11.0 V |
| Resistor | 0.9 Ohm |
| Overall Length | 212.0 mm |
| Fitting Depth | 23.0 mm |
| Thread Size | M10 x 1,25 |
| Spanner Size | 12 mm |
| Connector type | M4 |
| Trade Numbers | Y-538J |
Shipping Details
| Weight | 0.071 Kg |
| Customs Code | 851180 |
| Country of Origin | Japan |
No longer available