Specifications
| Glow Plug Design | Metal glow plug |
| Voltage | 11.0 V |
| Current Strength | 5.5 A |
| Resistor | 0.9 Ohm |
| Overall Length | 63 mm |
| Fitting Depth | 20.0 mm |
| Thread Size | M12 x 1,25 |
| Tightening Torque | 23 Nm |
| Spanner Size | 12 mm |
| Connector type | M5 / 3,0-4,0 Nm |
| Trade Numbers | Y-933R |
Shipping Details
| Weight | 0.036 Kg |
| Customs Code | 851180 |
| Country of Origin | Japan |
€5.99
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns